Czy warto walczyć o taki związek?

Witam! Byłam w związku 9 miesięcy. To był bardzo poważny związek... Znamy się od 6 lat oboje jesteśmy sobie bliscy. Byłam i jestem jego najlepsza przyjaciółka, a on moim najlepszym przyjacielem. Zerwał ze mną jakieś 3 tyg temu... Nie wie co do mnie czuje. Z jednej strony mówi że mnie kocha a z drugiej, że nie i że to nie jest większe. Są momenty kiedy czuję a są momenty kiedy nic nie czuję. Mówi że narazie chce być przyjaciółmi i nie może obiecac co będzie za jakiś czas. Dalej jesteśmy sobie bliscy. Rozmawiamy codziennie przez telefon po kilka godzin, spotykamy się... On w dalszym ciągu jest o mnie bardzo zazdrosny, jak się spotykamy sprawdza na moim telefonie czy nie pisze z żadnym chłopakiem. ( wiem, że on narazie z żadną dziewczyną nie pisze ) Jak jesteśmy razem jest nam cudownie. Czuję się beztrosko. Mam wrażenie, że to ten jedyny. Nie wiem co robić. Walczyć? Odpuścić?... Jak go mogę na nowo rozkochac? Może da się jakoś namówić go na związek? Aczkolwiek wiem, że on narazie nie chce.

Pewnie trudno Pani z tą niepewnością i oczekiwaniem. Mam poczucie, że albo pani chłopak się pogubił albo manipuluje, by nie brać odpowiedzialności za związek. Nie wiem jak rozkochać chłopaka, który dodatkowo zachowuje się trochę jak przysłowiowy pies ogrodnika, czyli sam nie chce, a drugiemu nie da. Jeśli deklaruje przyjaźń, to z całym dobrobytkiem inwentarza czyli możliwością dla Pani wejścia w inny związek. 9 miesięcy to czas, kiedy jest Pani jeszcze w fazie zakochania, dlatego nie dziwi mnie, że trudno Pani tak po prostu odpuścić. Wydaje się, że siła zaangażowania jest niewspółmierna po Waszych stronach. Być może chłopak się zaangażuje, ale może to tylko pragnienie Pani, które nigdy się nie zrealizuje. Czy chce Pani czekać, dawać czas chłopakowi, to już Pani musi zdecydować