Czy warto wykonać oczyszczanie wodorowe na te zmiany skórne?

Witam mam problem z zaskórnikami głównie na czole i policzkach. Od jakiegoś czasu zmiany zaostrzyły się. Skóra jest również wrażliwa, po peelingach zazwyczaj jest sucha i podrażniona i zmiany zaostrzają się. Kosmetyczka zaproponowała mi oczyszczanie wodorowe. Czy w moim przypadku będzie to odpowiedni zabieg? Nie zaszkodzi? Martwię się że stan skóry pogorszy się. Proszę o pomoc.

Dzień dobry, bez obejrzenia Pani skóry i przeprowadzenia szczegółowego wywiadu trudno jest określić czy dany zabieg będzie właściwy. Jeśli oprócz zaskórników ma Pani jeszcze zmiany zapalne to najpierw należałoby wykonać zabiegi, które załagodzą stan zapalny. Dobrze by było również ustalić przyczynę zaostrzenia się zmian i suchości skóry.

Zabieg wodorowego oczyszczania sprawdza się w terapiach łączonych z peelingami chemicznymi przy problemie zaskórników.

Pozdrawiam Katarzyna Lisicka