Czy warto wykonać operację rekonstrukcji czaszki?

Witam. Mój tata (63lata) jest po bardzo poważnym wypadku komunikacyjnym. Zaraz po wypadku, we wrześniu 2016 przeszedł operacje głowy (usunięcie krwiaka). Po lewej stronie czaszki ma bardzo duży ubytek. Obecnie jest po wizycie u neurochirurga, operacja uzupełnienia ubytku zaplanowana jest na styczeń 2018r. jednak po usłyszeniu o możliwych powikłaniach i przemyśleniu sprawy (w domu) tata jednak chce zrezygnować z operacji. My też się obawiamy, zastanawiamy jak mu pomóc a nie zaszkodzić. Namawiać czy nie?. Chcemy mieć minimum zapewnienia, że wszystko będzie dobrze. Zostało nam bardzo mało czasu na ewentualne zrezygnowanie a tak długo czekaliśmy :( Bardzo proszę o radę i napisanie jak ludzie przechodzą takie operacje. Dziękuję

Zabiegiuzupełnienia kości czaszki są rzadko powikłane a ich przebieg i przebieg pooperacyjny jest raczej gładki .
Zaletami uzupełnienia kośi czaszki jest oczywiście aspekt kosmetyczny i ochronny - proteza chroni mózgowie przed urazami , ale co jest nie mniej ważne uzupełnieni ubytku prowadzi do prawidłowych stosunków ciśnienia w jamie czaszki a co za tym idzie poprawia przepływ płynu mózgowo - rdzeniowego. Może brzmi to nieco teoretycznie , ale ma przełożenie praktyczne - chory może cierpieć na bóle głowy dosyć uciązliwe.
Takie są zalety uzupełnienia ubytku , pacjent nie jest w podeszłym wieku , tak weięc myślę że jest to dla niego rozwiązanie godne rozważenia.