Czy warto zaczynać dietę?

Witam, mam 18 lat, mam 163,5 cm wzrostu i ważę 62 kg. Na początku zaznaczę, że mój problem jest zakorzeniony w psychice. Kilka ładnych lat temu moi znajomi zaczęli mi dokuczać, że jestem gruba. Ważyłam wtedy ok 67 kg. Żyjąc z myślami samobójczymi i złym humorem - schudłam 12 kg. Wtedy się sobie bardzo podobałam, odzyskałam radość życia, znalazłam nowych znajomych, zakochałam się. Teraz, jak napisałam, ważę 62 kg. Chciałabym wrócić do tamtej wagi - 55 kg. Wiem, że moje BMI jest w porządku, że nie mam nadwagi, jednak znów usłyszałam kilka niemiłych słów. I znów patrzę na siebie krytycznym okiem, wszędzie widzę "za dużo". Od wczoraj jestem na diece proteinowej. Moje pytanie brzmi - czy kontynuować tę dietę czy zacząć stosować jakąś inną? Wiem, że ta, którą teraz stosuję grozi niedoborem różnych witamin i mikroelementów, ale słyszałam o niej wiele dobrego. Prosze o radę, z góry dziękuję. Aha, nie przyjmuję żadnych leków, prócz ARTHRON na stawy.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam serdecznie,

Przede wszystkim to nie powinnaś się przejmować znajomymi, którzy zamiast Cię wspierać - dokuczają Ci.

Po drugie, Twój brak akceptacji własnego ciała można rozwiązać bez stosowania diety - dużo większą satysfakcję i radość da Ci aktywność fizyczna.

Przy normalnym sposobie jedzenia, uprawiając sport będziesz chudła, a przy tym Twoja sylwetka nabierze kształtów, będziesz z siebie dumna i radość z życia dużo będzie większa.

Bardzo polecałabym Ci bieganie - naprawdę już pół godziny biegania co dzień potrafi zmienić podejście do życia i własnego ciała.

Jeśli chodzi o dietę, to odradzam stosowanie diety proteinowej. Najzdrowsze i najrozsądniejsze są diety składające się ze wszystkich niezbędnych składników odżywczych, nie tylko z białka.

Składniki odżywcze wchodzą w kompleksy, które są dużo lepiej wykorzystywane przez nasz organizm niż sam jeden składnik. Samo białko to niestety za mało, a prawda jest taka, że na każdej diecie się chudnie, bo każda ogranicza liczbę kalorii, tylko nie każda o tym mówi.

Zacznij się dużo ruszać, a do tego jeść zdrowo, to znaczy dużo warzyw, owoce, chude mięso, ryby, chudy nabiał. Zrezygnuj z potraw smażonych, słodyczy, słonych przekąsek, napojów gazowanych. Pij dużo wody.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty