Czy warto zastosować Multilac synbiotyk osłonowo?

Dzień dobry, chciałbym zadać pytanie dotyczące stosowania symbiotyku Multilac. Lekarz przepisał mi antybiotyk Macromax, ale nic nie wspomniał o leku osłonowym. Z tego, co wiem, podczas przyjmowania antybiotyku dobrze jest przyjmować także lek osłonowy, chyba że akurat ten antybiotyk tego nie wymaga. Ale jeśli tak to czy warto osłonowo zastosować przy leku Macromax synbiotyk Multilac? Czy właśnie Multilac będzie tu dobrym wyjściem czy jednak lepszy będzie inny lek? Pytam akurat o Multilac, ponieważ stosowałem go swojego czasu i pamiętam, że był bardzo dobrym lekiem osłonowym. Czy Multilac faktycznie jest dobry i mi pomoże? Boję się, że bez leku osłonowego antybiotyk rozwali całkowicie mój żołądek, z którym i tak często mam problemy... Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Paweł Szadkowski

Przy każdej antybiotykoterapii warto stosować leki osłonowe zawierające bakterie jelitowe, takimi preparatami sa m.in. Multilac czy Enterol 250.