Czy warto zastosować wkład z włókna w odbudowie zęba?

Witam, Jestem w trakcie leczenia kanałowe go dolnej piątki. Zęba mam odbudowanego kompozytem. Lekarz zapytał czy chcem wkład z włókna bo to zwiększa trwałość zęba. Koszt to ok 300zl wiec sporo. Pytanie brzmi czy warto?

Ważne jest obniżenie ścian zęba i nadbudowa kompozytem typu overlay to zmniejszy ryzyko odłamania ścian zęba. Jeśli tkanek zęba jest zamało włókno jest konieczne aby wypełnienie się utrzymało. Pozdrawiam