Czy warto zrobić wymaz z gardła?

Od ponad 2 tygodni ciągle boli i drapie gardło. Brałem Tantum Verde, cholinex, robiłem płukanki z szałwii czy soli, piłem syrop z cebuli.Również brałem Ospamox 1000, dzisiaj rano wziąłem ostatnią tabletkę. Poprawy nie zauważyłem, gardło nadal mocno boli i drapie. Czy mogę zrobić sobie wymaz z gardła za 5 dni czy zacząć inny antybiotyk Klarmin 500?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie zareagował pan na antybiotyk, a pana objawy nie są nasilone to może wskazywać to na infekcję wirusową. Leczenie zależy od pana stanu klinicznego i dlatego decyzję o dalszej antybiotykoterapii powinno się podjąć podczas wizyty u lekarza prowadzącego.