Czy ważę odpowiednio? Pomocy

Dzień dobry. Mam 14 lat ,Wzrost 173 przy wadze 55 kg (2 tygodnie 52kg).Całe 2 tygodnie siedziałem w domu i nic nie ćwiczyłem. Teraz chce schudnąć. Czy mogę?

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 18,39 i znajduje się między 25 a 50 percentylem. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa (przy 55 kg) i nie potrzebujesz diety odchudzającej.

Postaraj się odżywiać zdrowo i zażywaj dużo ruchu. Unikaj produktów nie wskazanych w zdrowej diecie - żywności typu fast-food (pizza, zapiekanki, frytki, hamburgery, hot-dogi itp.), słonych przekąsek, chipsów, słodyczy, ciast, ciasteczek, słodkich gazowanych napojów, produktów smażonych i tłustych.

Zrezygnuj z soków owocowych, zastąp je wodą mineralną.
Postaraj się uczęszczać za zajęcia sportowe regularnie.

Pozdrawiam