Czy ważę tyle ile powinnam?

Witam! Mam 13 lat, jestem płci żeńskej, 166 cm wzrostu i ważę 60 kilogramów. Czy ważę tyle ile powinnam? Jeśli nie, to proszę o rady związane z dietą. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
13 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 21,8, co na siatce centylowej odpowiada okolicy między 75-90 centylem. Nie masz nadwagi. Polecam zwiększenie dawki ruchu i unikanie bomb kalorycznych.

Wyeliminować warto: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pamiętaj o umiarze w spożywaniu słodyczy.

Pozdrawiam ciepło!