Czy wciągu 3 lat mógł rozwinąć się rak macicy?

Witam. 3 lata temu miałam robiona cytoligie obecnie czekam na kolejna i chciałam się dowiedzieć czy w ciągu tych 3 lat mógł się rozwinąć rak szyjki macicy? Obecnie też mam założona wkładki domaciczna od 3 lat i nie wiem czy przez nią czy coś właśnie mi się rozwija mam krwawienia miedzymiesiaczkowe tzn po zakończeniu 5cio doniowej miesiaczki był spokój 2dni a teraz znowu mam krwawienie i to mnie właśnie zmartwilo bo boję się najgorszego więc proszę o poradę? Dodam,że od jakiś 4miesięcy miewalam przed miesiaczka drobny śluz z krwią ale żadnych inny dolegliwości aż do teraz kiedy pojawiło się krwawienie które mnie zmartwilo. Dziękuję i czekam na odpowiedź.

Szanowna Pani, tak jest to możliwe, aczkolwiek nie wiązałbym od razu takich nieprawidłowych krwawień z rakiem. Serdecznie pozdrawiam