Czy wciąż będę tak samo zabezpieczona?

Witam, stosuje ginoring. Przenosiłam krążek o tydzień za długo, zamiast trzech tygodni, wyjęłam po czterech. W dzień wyjęcia krążka odbyłam stosunek bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia, czytałam w ulotce, że jest to dopuszczalne, aby krążek znajdował się zamiast trzech tygodni cztery i ze po tych czterech tygodniach należy zrobić przerwę tygodniową i po jej zakończeniu włożyć kolejny system ginoring. Moje pytanie czy przez ten tydzień przerwy po 4 tygodniach z krążkiem jestem tak samo zabezpieczona jak w przypadku tygodniowej przerwy, po stosowaniu krążka trzy tygodnie?

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, jeśli system nie był założony na dłużej, niż 4 tygodnie, dalej jest Pani zabezpieczona.