Czy wciąż jestem zabezpieczona przed ciążą?

Dzień dobry. Z powodu nieregularnych miesiączek przepisano mi tabletki antykoncepcyjne. Miałam krwawienie, które trwało 13 dni. I tego 13-go dnia cyklu przyjęłam pierwszą tabletkę. Czy jeśli przyjęłam tabletkę w 13 dniu cyklu to czy w dniu 19-tym (brania tabletek czyli tak jakby 32 dzień cyklu) jestem zabezpieczona przed ciążą?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie, może Pani jeszcze nie być zabezpieczona. Jeśli nie rozpoczęto przyjmowania tabletek od 1 dnia cyklu, najlepiej stosować dodatkową ochronę przez cały pierwszy cykl.