Czy we wczesnej ciąży może rozpocząć się laktacja?

Witam!

Mam takie pytanko - czy w 1 lub 2 miesiącu ciąży może lecieć mleko z piersi?
Z góry dziękuję za pomoc!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie, jest to zdecydowanie za wcześnie, by mogła rozpocząć się laktacja. Na tym etapie ciąży dopiero rozpoczynają się procesy wzrostu i rozwoju gruczołów piersiowych, które przygotowują piersi do wytwarzania mleka po urodzeniu dziecka (lub ewentualnie już pod koniec ciąży).

Pozdrawiam serdecznie!