Czy wenlaflaksyna może wpływać negatywnie na układ pokarmowy?

Mężczyzna lat 28 Mam takie pytanie zażywałem lek velafax 2x37,5mg dziennie a teraz zażywam venlectine 1x75mg i chciałbym wiedzieć czy do wenlaflaksyny zażywam emanere na żołądek 1x dziennie rano 20 mg i suplement diety gold luteina na oczy 1x dziennie rano czy te leki nie powodują jakiś interakcji z wenlaflaksyną czy nie osłabiają działanie wenlaflaksyny kolejne moje pytanie czy wenlaflaksyna jest szkodliwa na żołądek generalnie na cały układ pokarmowy i które leki z wenlaflaksyną są lepiej tolerowane przez żołądek i układ pokarmowy tabletki czy kapsułki o przedłużonym uwalnianiu i na koniec mam jeszcze jedno pytanie czy lepiej venlectine kapsułki o przedłużonym uwalnianiu zażywać 2x dziennie rano i wieczór po 37,5mg czy jedną kapsułke 75mg raz rano i jeżeli nie mam kapsułek 75mg to moge zażyć 2 kapsułki rano 37,5mg tak aby wyszło 75mg co będzie dla mnie najlepsze pozdrawiam i życze miłego dnia.

Podane leki można łączyć. Jednym z możliwych działań niepożądanych wenlaflaksyny są nudności i wymioty, w takiej sytuacji warto o tym powiedzieć lekarzowi prowadzącemu. Tabletki i kapsułki o przedłużonym uwalnianiu różnią się istotnie pod względem czasu wchłaniania leku, nie można używać ich zamiennie. Należy ściśle przestrzegać dawki i postaci leku zaleconych przez prowadzącego psychiatrę. Jeżeli brakuje Panu leków, które przepisał lekarz to należy udać się po receptę i wykupić leki w odpowiedniej formie. Pozdrawiam.