Czy wewnętrzne USG macicy wykrywa zrosty na macicy?

Nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Chciałabym wiedzieć, jakie metody są w stanie wykryć zrosty macicy. Czy gdybym te zrosty miała, to USG wykonane wczoraj powinno je wykryć?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przy pomocy USG trudno jest zobrazować zrosty w macicy. W celu zdiagnozowania zrostów można wykonać badanie histeroskopowe lub USG z podaniem płynu fizjologicznego do macicy (hydrosonografię macicy).

Pozdrawiam serdecznie!