Czy widzenie męt poddaje się leczeniu?

mam w oczach męty , już od kilkadziesiąt lat , zaczynają mnie denerwować , obecnie mam 51 lat , czy to się leczy ? dziękuję ,

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety, znane do tej pory leczenie mętów to leczenie objawowe i mało skuteczne. Przyczyny mętów w oku są różne – od ognisk zapalnych w oczodole, po stany zapalne zębów czy w innych miejscach wewnątrz organizmu oraz nadciśnienie. Dlatego profilaktyka mętów w oczach obejmuje dbanie o higienę zębów, a także dbanie o uszy, zatoki, prawidłową kontrolę ciśnienia i ogólne zdrowie całego organizmu.

Witam.
Brak jest skutecznego leczenia męt w ciele szklistym , jednak można zastosować preparaty okulistyczne w kroplach , które mają spowodować okresowe przejaśnienie zmian.
Pozdrawiam