Czy witaminy są niezbędne w żywieniu?

Czy można bez witamin funkcjonować, czy grozi to na przykład śmiercią? Raczej kiepsko się żywię, więc ciekawi mnie, czy mi coś grozi?
ponad rok temu

Witaminy są to związki organiczne, które występują w organizmach żywych jako naturalne składniki regulujące procesy w nich zachodzące. Są koenzymami, czyli składnikami niebiałkowymi enzymów. Brak lub niedobór poszczególnych witamin powoduje zaburzenia fizjologiczne (utratę równowagi). Związki te nie mogą być syntetyzowane przez organizm człowieka i muszą być dostarczane w odpowiednich ilościach codziennie z dietą.

Na pewno pogarsza się jakość życia. Można odczuwać zmęczenie, rozdrażnienie, senność. Pogarsza się cera i wiele innych. Zatem należy postawić na kolorowe warzywa i owoce, które są cennym źródłem tych składników.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com
http://dietetyka-medyczna.pl/