Czy wizyta u specjalisty z moim stanem psychicznym jest naprawdę konieczna?

Dzień dobry, od dłuższego czasu borykam się z problemem zmiennych nastrojów, napadów smutku. Od zawsze jestem osobą mocno przeżywającą wszystko i od zawsze miewałam okresy kiedy wszystko było ok po których przychodził czas mocnego obniżenia nastroju. Taki dołek trwał kilka dni i wszystko wracało do normy. Od około 2 miesięcy jestem właściwie bez przerwy w dołku. Potrafię mieć dobry nastrój maksymalnie przez jeden dzień i znowu dołek i płacz. Prześladuje mnie poczucie beznadziei, mam wrażenie, że kompletnie do niczego się nie nadaje i nic co robię mnie nie cieszy. Mam wrażenie, że to ciągle mało żeby siebie zadowolić. Od 9 miesięcy jestem w związku z kimś kogo bardzo kocham i na kim bardzo mi zależy. Swoimi nastrojami psuje to, widzę jak druga strona się z tym męczy, a mimo to często sama prowokuje kłótnie. Nie wiem dlaczego i po co... Naprawdę nie wiem co mam już robić ze sobą, kompletnie sobie nie radzę. Kilkakrotnie słyszałam już zarówno od partnera jak i innych bliskich, ze powinnam udać się do psychologa, zeby sobie pomóc, ale... ciągle wydaje mi się że sama sobie poradzę, że mi przejdzie, że to normalne. Przeciez różni ludzie różne kwestia przeżywają inaczej. Czy wizyta u specjalisty jest naprawdę konieczna?

Witam,
w treści tego wpisu sama Pani przyznaje, że nie wie Pani co ze sobą robić i nie radzi sobie Pani ze swoim stanem. Myślę, że jest to bardzo dobry moment aby skorzystać z pomocy psychologa. Jeżeli podejmie Pani ten krok to będzie to pierwszy i zarazem najważniejszy krok aby pomóc samej sobie. Swoje zdrowie ma Pani w swoich rękach i to do Pani należy ta decyzja. Proszę przyjąć i zastanowić się nad tym co sugerują Pani osoby najbliższe - m.in. partner. Napewno martwią się o Panią i również chcą Pani pomóc w odzyskaniu równowagi psychicznej.
Skorzystanie ze wsparcia psychologicznego nie jest niczym wstydliwym i nie umniejszy Pani wartości. Jest raczej wyrazem dojrzałości i odpowiedzialności za siebie i swoje zdrowie.
Z pomocą psychologa przeanalizuje Pani swój stan i czynniki, które na ten stan wpływają. Wypracuje Pani efektywne metody radzenia sobie w sytuacjach trudnych i sposoby pozwalające na utrzymanie wyrównanego samopoczucia.
Powodzenia!

Dobry Wieczór Pani,

Opisane przez Panią symptomy mogą wskazywać na początkowy stan prodepresyjny.

Tak nie musi być!
Proszę już nie zwlekać i udać się na osobistą konsultację do Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i leczenia psychoterapeutycznego.

Z przesłaniem dla Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com