Czy wkładka dopochwowa jest odpowidnią metodą dla 19-latki?

Czy wkaldka dopochwowa to dobry pomysl dla 19latki ktora kiedys w przyszlosci chce miec dzieci?

Witam. Ewidentnie najlepszą metodą antykoncepcji u młodych kobiet które planują w przyszłości zajście w ciążę jest prezerwatywa, która dodatkowo zabezpiecza przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową. Jeśli chodzi o inne metody, zarówno tabletki chormonalne jak i krążki dopochwowe mają swoje działania niepożądane ale nie są przeciwskazane. Metodą której na pewno należy unikać w przypadku wymienionej grupy jest wkładka wewnątrzmaciczna. Najważniejsza jest jednak dokładna dyskusja z ginekologiem w celu określenia potencjalnych przeciwwskazań w Pani przypadku!