Czy wkładka skutecznie chroni w dni płodne?

Witam od tygodnia mam zalozona wkladke TT380AKTIVE i czuje sie swietnie a jednak mam obawy przed niechciana ciaza mam 3 dzieci czy moge kochac sie z mezem do konca i czy wkladka chroni skutecznie w dni plodne?Z gory dziekuje za odpowiedz:)

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wkładka ma zapobiegać ciąży również w dni płodne. Jednak trzeba pamiętać, że skuteczność każdej metody antykoncepcyjnej nie jest równa 100% więc w każdym przypadku może dojść do niechcianego zapłodnienia, lecz jest to bardzo mało prawdopodobne.