Czy włókniak twardy jest zawsze ruchomy względem podłoża?

Czy wlokniak twardy jest zawsze ruchomy wzgledem podloza? Mam taki guzek podskorny na nodze, w kolorze bladorozowym. Nie zmienia sie, nie rosnie. Jest twardy, niebolesny. Internista powiedzial,ze to jego zdaniem to wlokniak twardy. Ale moj guzek jest calkiem nieruchomy, nie przesuwa sie wcale ani on ani skora na nim. Internista powiedzial,ze jak taki guzek sie przycisnie palcami i robi sie dolek, to jest to wlasnie wlokniak. U mnie tak jest, ale martwie sie, ze sie nie przesuwa.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Włókniaki twarde nie muszą być zawsze ruchome wględem podłoża. W przypadku włókniaka można przeprowadzić zabieg usunięcia go laserem CO2. Jest on bezpieczny. Oczywiście zawsze należy zaznaczyć, że istnieje ryzyko blizny.