Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy włókniak twardy jest zawsze ruchomy względem podłoża?

Czy wlokniak twardy jest zawsze ruchomy wzgledem podloza? Mam taki guzek podskorny na nodze, w kolorze bladorozowym. Nie zmienia sie, nie rosnie. Jest twardy, niebolesny. Internista powiedzial,ze to jego zdaniem to wlokniak twardy. Ale moj guzek jest calkiem nieruchomy, nie przesuwa sie wcale ani on ani skora na nim. Internista powiedzial,ze jak taki guzek sie przycisnie palcami i robi sie dolek, to jest to wlasnie wlokniak. U mnie tak jest, ale martwie sie, ze sie nie przesuwa.
ponad rok temu

Pieprzyki a rak skóry

Czy pieprzyki mogą przyczynić się do powstania raka skóry? Czy niepozorna brązowa plamka może stać się czerniakiem? Na ten temat wypowiada się specjalista - prof. Waldemar Placek, dermatolog.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Włókniaki twarde nie muszą być zawsze ruchome wględem podłoża. W przypadku włókniaka można przeprowadzić zabieg usunięcia go laserem CO2. Jest on bezpieczny. Oczywiście zawsze należy zaznaczyć, że istnieje ryzyko blizny.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
trudno jednoznacznie odnieść się do opisu. Potrzebna będzie wizyta u dermatologa.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy