Czy wnętrze naszego ciała nagrzewa się w czasie pobytu w saunie do wysokich temperatur?

P. dr stwierdziła, że sauna niekorzystnie wpływa na endoprotezę ze względu na wysoką temperaturę. Czy ma to sugerować, że wnętrze naszego ciała nagrzewa się w czasie pobytu w saunie do wysokich temperatur? Wyższych niż np. 39,5 C? A co z naszą termoregulacją? Można prosić o bardziej wyczerpującą informację ?

Szanowny Panie, nie, ciało nie nagrzewa się do takich temperatur, właśnie ze względu na wspomnianą termoregulację, jednakże proteza jest ciałem obcym