Czy woda zatrzymuje mi się w organizmie?

Witam, Ostatnio zaczęłam pić dużo wody niegazowanej.Jem i ruszam się tak samo jak wcześniej,a moja waga wzrosła o ok 5kg.Co może być tego przyczyną?Czy woda zatrzymuje mi się w organiżmie?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Może dochodzić do zatrzymywania wody, lecz najczęściej zdarza się to w przebiegu choroby nerek, serca lub wątroby. Proponuję oceniać ilość wypijanych płynów (woda, herbata, zupa itp.) i wydalanych płynów (mocz, kał). Swoje obserwacje należy skonsultować z internistą.