Czy wodnista wydzielina przed spodziewaną miesiaczką może być objawem ciąży?

Witam,
na trzy dni przed spodziewanym terminem miesiączki pojawiła się u mnie wodnista, biaława wydzielina (dużo), następnego dnia również, tylko trochę mniej. Brzuch mnie trochę pobolewa.

Czy to może być ciąża, czy jakaś infekcja? Nic mnie jednak nie swędzi i nie piecze.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Białawy śluz szyjkowy ("wydzielina" obserwowana w przedsionku pochwy i na bieliźnie) jest normalnym zjawiskiem w drugiej fazie cyklu (przed miesiączką). Jest go także więcej podczas ciąży, ale na objawy tejże jest jeszcze raczej za wcześnie. Upławy związane z infekcją także mogą mieć taki charakter i nie muszą im towarzyszyć żadne inne objawy. Jeśli wykluczy Pani ciążę i zwiększona ilość śluzu utrzymywać się będzie po miesiączce, proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam!