Czy wrodzona wada serca może być przeciwwskazaniem do porodu?

Witam. Jestem w 4 miesiącu ciąży, mam wrodzoną wadę serca. Zwezona tetnice płucna oraz cofanie sie zastawek mitralnych. Mecze się bardzo sZybko, zawsze byłam zwolniona z zajęć fizycznych. Czy jest to przeciwwskazaniem do porodu ?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna się pani skonsultować ze swoim lekarzem kardiologiem, który określi ewentualne przeciwwskazania i dalsze postępowanie (np. zmodyfikuje odpowiednio pani leczenie). Proszę zabrać ze sobą kompletną dokumentację dotyczącą pani choroby, ułatwi to podjęcie decyzji i przyspieszy ew. diagnostykę.