Czy współżycie mogło wpłynąć na wynik cytologii?

Witam, mam 35 lat 19 marca zrobiłam cytologię, wynik nie wyszedł za dobry III oraz stwierdzono nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego ASC nieokreślonego znaczenia ASC-US. Do tej pory zawsze była II. Chcę zaznaczyć że przed wykonaniem badania współżyłam gdyż zapomniałam o tej wizycie. Czy fakt ten może mieć wpływ na w/w wynik. Proszę o odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Mógł. Dwa dni przed badaniem nie powinno się współżyć. Pozdrawiam.