Czy wstrzemięźliwość oraz rzucenie palenia pomoże w zapaleniu prostaty?

Witam, mam 26lat. 26 Listopada użyłem pierwszy raz gadżetu erotycznego zwanego dilatorem cewki moczowej. Przed umieszczeniem go w cewce moczowej, nawilżyłem go żelem do higieny intymnej. Kilka dni czułem lekki ból w cewce przy oddawaniu moczu, później ten dyskomfort minął.. ale zaczęły się lekkie bóle (tak jakby w odbycie), pod penisem, z okolic jąder, w podbrzuszu, w pachwinie jak i samego penisa przy masturbacji, czułem jakby mi coś przeszkadzało w środku w żołędziu. Tydzień po, czyli 3 Grudnia wylądowałem u urologa. Opowiedziałem mu o wszystkim. Lekarz przypisał mi antybiotyk Levoxa, lek przeciwbulowy Diclac, lek przeciwgrzybiczy Flucofast oraz żurawinę. Urulog powiedział, żebym wybrał leki, jak objawy ustąpią, to nie ma potrzeby następnej wizyty. W czasie leczenie poczułem lekką poprawę, ale jeszcze w czasie brania leków bóle powróciły. 28 Grudnia udałem się znów do urologa. Z nowych obserwacji zauważyłem nasienie o konsystencji galaretowatej, które ustąpiło. O czym oczywiście powiedziałem lekarzowi. Lekarz tym razem dał mi skierowanie na posiew moczu (w którym nic nie wyszło) oraz USG i PSA. W badaniu USG mam opis - "Gruczoł krokowy o zmożonej strukturze echogenicznej bez zmian ogniskowych o gładkich obrysach - wymiary 43mmx34mmx36mm - Brak zalegania moczu po mikcji". Badanie PSA - 0,54ng/ml (norma od 0 do 4). Wtedy też usłyszałem od urologa, że mam zapalenie prostaty :( Dostałem nowe leki : Bactrim Diclac, lecz nie czuję poprawy :/ Jestem już umówiony na badanie TRUST - urolog ma obejrzeć prostatę. Czy wstrzemięźliwość oraz rzucenie palenia pomoże w zapaleniu prostaty ? Może to nie prostata ? Dodam, że po użyciu dilatora... mój penis w połowie był jakiś mniej władny... :( Proszę o rady..bo już za dużo się naczytałem o przewlekłym zapaleniu prostaty :/

Szanowny Panie, rzucenie palenie na pewno Panu pomoże, jak nie z prostatą to z płucami. Ciężko się wypowiedzieć przez internet. Najlepiej będzie jak omówi Pan swoje obawy z urologiem. Pozdrawiam