Czy wszystkie leki zawierające czynną fluoksetynę mają identyczny skład?

Szukam odpowiedzi na pytanie: Czy wszystkie leki zawierające czynną fluoksetynę mają identyczny skład a różnią się jedynie nazwą handlową ? Andepin, fluoksetyna, prozac, seronil itd) ?? Dodatkowe pytanie- czy spotkali się Państwo z pacjentem który po fluoksetynie przytył ? Jem fluoxetin 5tygodni - i pochłaniam jedzenie w każdej ilości. Nie mogę się opanować, jestem ciągle głodna. Nie radzę sobie z tym.... lekarz zapisał mi ten lek aby zmiejszyć łaknienie. Jednak nie pomaga.

Witam, w ulotce każdego leku podana jest substancja czynna i jej zawartość, jeśli 2 leki mają taki sam skład należy zakładać że będą działały tak samo. Niestety zawsze może być różnica w substancjach pomocniczych która w bardzo niewielkim stopniu ale zawsze może mieć wpływ np. na wchłanianie leku. Jeśli chodzi o nadmierny apetyt to nie słyszałem o takim powikłaniu fluoksetyny