Czy wszystkie parametry morfologii są w normie?

Jestem kobietą. Mam 37 lat. Proszę o interpretację badań. WBC-4,9 LYM-2,2; MID-O,4; GRAN-2,3; RBC-4,24; HGB-13,2; HCT-37,5%; MCV-88,4; MCH-31,1; MCHC-35,2; RDW-13,1; PLT-210; MPV-9,2.

Lek. Marta Hat

Witam!
Wszystkie wykonywane badania są rozpatrywane łącznie z obrazem klinicznym. Warto byłoby więc uzupełnić pytanie o przyczynę badania, ewentualne dolegliwości, a także wcześniejsze wyniki oraz ewentualne choroby na które Pani się leczy/ostatnio leczyła.
Sam wynik morfologii krwi jest prawidłowy.
Wszystkie parametry czerwonokrwinkowe (RBC - czerwone krwinki, HGB - hemoglobina, HTC - hematokryt) są w normie. Także wskaźnik MCV, który pomaga w różnicowaniu anemii z niedoboru żelaza, z anemią z niedoboru kwasu foliowego/witaminy B12 znajduje się w środku normy.
Pozostałe: WBC- czyli ilość białych krwinek, LYM, GRAN - czyli ich podgrupy, PLT - ilość płytek krwi - także nie odbiegają od normy.
Pozdrawiam serdecznie!