Miesiączkowanie przy dwuskładnikowej tabletce antykoncepcyjnej

Gdy dostałam okres zaczęłam używać tabletki antykoncepcyjne (M****- dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) po okresie zapomniałam o jednej. ale wzięłam ją na drugi dzień i po dwóch dniach dostałam znowu okres. Przestraszyłam się, więc je przestałam brać, ale po 9 dniach znowu wystąpił i nie wiem czym to jest spowodowane?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź:) Każdy okres ma po 4 dni.
Pozdrawiam serdecznie

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
To, czego Pani doświadczyła, to krwawienia śródcykliczne- najczęstsze działanie niepożądane tabletek antykoncepcyjnych. Może Pani przeczytać o tym w ulotce. Pominięcie jednej tabletki mogło nasilić krwawienie. Nie powinna Pani jednak w tej sytuacji odstawiać preparatu, gdyż w ten sposób spowodowała Pani w swoim organizmie jeszcze większą burzę hormonalną. Drugie krwawienie było spowodowane odstawieniem tabletek. Teraz pozostaje Pani oczekiwać na miesiączkę (prawdziwą, nie krwawienie z odstawienie, które już miało miejsce) i zacząć przyjmować nowe opakowanie od pierwszego jej dnia.
Pozdrawiam serdecznie!