Czy wszywka alkoholowa ma wpływ na ciążę?

Witam. Mam pytanie właśnie związane z wszywką alkoholowa. Jestem zaszyta od października, kilka dni temu zrobiłam test ciążowy, okazało się że jestem w ciąży. Czekam na wizytę u ginekologa lecz strasznie się nie pokoje. Czy dziecku coś zagraża? Czy wszywke trzeba wyciągnąć? Bardzo proszę o odpowiedź

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Szadkowski

W ChPL istnieje informacja, że ww. leku nie można stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. Największe ryzyko dla dziecka będzie miało miejsce w przypadku jakiegokolwiek kontaktu z alkoholami. Proszę jak najszybciej udać się do lekarza ginekologa, aby ustalić najlepsze postępowanie.