Czy wybaczać zdradę w związku małżeńskim?

Mam 38l troje dzieci i zdradzającego męża. W obecności obcych kobiet udaje dżentelmena a dla mnie jest okropny zwłaszcza gdy obca kobieta zwróci uwagę na jego "urok osobisty" wszczyna awantury znęca się psych. Gdy brak zainteresowania jego os. jest pokorny ale ciągle szuka. Wydaje krocie na ciuchy i perfumy a mnie wylicza z gr ja mało zarabiam. Przeprowadziłam setki rozmów- nic nie dały. Ostrzegłam że jak nie skończy z tym to każda z kobiet pozna prawdę o nim despotyzm nałogi długi. Powinnam ?

Witam, opisała Pani trudna sytuację, w której mąż nie zaspokaja wielu Pani potrzeb a jednocześnie zachowuje się w stosunku do Pani w sposób w jaki nie powinien postępować. Wygląda to na brak wzajemnego szacunku w Państwa relacjach i wiele innych problemów. Uważam, iż powinna Pani mimo opisania na forum sytuacji udać się do psychologa i porozmawiać bardziej o tej sytuacji, poszukać wspólnie ze specjalistą koniecznych rozwiązań. W ramach NFZ może Pani udać się i odbyć takie spotkanie bezpłatnie w Poradni Zdrowia Psychicznego, wymagane jest skierowanie do psychologa od lekarza POZ, lub podjąć decyzje o prywatnej wizycie w dowolnym miejscu. Zachęcam do pracy z psychologiem.Pozdrawiam serdecznie

Witam,
z tego, co czytam w relacji z mężem Pani w pewien sposób znika. Rozumiem, że Pani potrzeby ,uczucia, pragnienia są pomijane. Mało tego pisze Pani o znęcaniu psychicznym, które jest karalne i uważane w Polsce za rodzaj przemocy. Jest Pani wiele lat w związku z mężem. Myślę, że warto poświęcć czas sobie, nauczyć się stawiać mu granice, zadbać o to, by być przez niego sznowaną. Jest Pani w związku z nim wiele lat. Zmiana może byc trudna bez pomocy specjalisty. Zachęcam do poszukania psychoterapeuty i porozmawiania z nim o swoich trudnościach (można to zrobic prywatnie lub w Poradni Zdrowia Psychicznego).