Czy wycięcie migdałków to dobry pomysł?

Witam. Od połowy stycznia mialam angine, w lutym mialam grypę, a teraz chyba przeziębienie, co chwile choruje, a biore leki na odporność, tran i witamine C, lecz i tak ciagle to samo. Zawsze mam powiększone węzły chłonne, 3/4 razy w roku mam angine. Myślę o wycięciu migdałków, czy to dobry pomysl na zdrowy tryb życia? Czy to cos pomoże? I czy lekarz rodzinny moze wystawic skierowanie na wycięcie? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, który skieruje do laryngologa. Laryngolog musi ocenić Pani migdałki i dopiero on może podjąć decyzję o wycięciu.
Jeśli chodzi o grypę - może warto pomyśleć o szczepieniu przeciwko grypie jesienią.