Czy wyciek płynu z brodawki sutkowej podczas korekcji sutków jest normalny?

Witam,

mam 23 lata, od tygodnia noszę przyrząd do korekcji sutków. Od urodzenia mam wklęsłe brodawki, dlatego zdecydowałam się na zakup niplette. Zauważyłam jednak wysięk jasnożółtego płynu z brodawek. I zastanawiam się czy jest to naturalne, czy powinnam skonsultować się z lekarzem? Dodam, że oprócz tego płynu nie mam innych objawów (nie licząc lekkiego bólu brodawek, ale noszę niplette prawie 24h/dobę więc uważam to za objaw normalny).

Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nie ma powodów do niepokoju. Nieduża ilość wydzieliny podczas korekcji
jest normalna, wspomina o tym sam producent w informacji o swoim produkcie. Gdyby natomiast wydzielina stała się czerwona lub brązowa, to powinna Pani skonsultować się z lekarzem.
Pozdrawiam!