Czy wykonanie testu ciążowego po 14 dniach daje wiarygodny wynik?

Witam, chciałabym zapytać czy wykonanie testu ciążowego po 14 dniach od stosunku daje wiarygodny wynik? Czy trzeba poczekać do dnia spodziewanej miesiączki? Na teście wyczuwalnosc jest wysoka, ale napisane też jest , że zaleca się jego wykonanie po dniu spodziewanej miesiączki, stąd moje wątpliwości. Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym wykonanie poziomu bHCG we krwi - laboratoryjny test ciążowy.