Czy wymaz z cewki można zrobić u lekarza?

Witam, 1. Czy wymaz z cewki można zrobić u lekarza – jeśli tak to jakiego – urologa, dermatologa-wenerologa a może androloga? 2. Czy – jeśli zdecyduję na samodzielne pobranie materiału do wymazu - na co powinienem zwrócić uwagę, jak pobrać materiał, żeby zrobić to dobrze, a nie uszkodzić sobie cewki moczowej? Boję się, żeby nie zrobić sobie jakiejś rany szczoteczką pobraniową…Czy taki wymaz robi się bez jakiejś soli fizjologicznej tylko po prostu wpycha „na sucho” szczoteczkę pobraniową w otwór cewki? Dziękuję za odpowiedź.

Szanowny Panie, posiew należy wykonać u lekarza. Każdy lekarz może wykonać taką procedurę