Czy wymioty po wypiciu alkoholu mogą oznaczać problemy z wątrobą?

witam. jestem mloda osoba. a wiec czesto zdarzaja sie jakies imprezy, lub poprostu spotkania ze znajomymi. i tu nasuwa sie moje pytanie propo alkoholu, a mojego zdrowia. a wiec z reguly nie mam jakiejs slabej glowy do picia, jednak czasem zdarza sie sytuacja ze po wypiciu malej dawki alkoholu po prostu musze zwymiotowac, nie czuje sie jakis pijany, po prostu jakby moj zoladek nie dawal sobie rady z tym, czasem jest wszystko wporzadku i moge pic dalej a czasem czuje sie rzezko a nagle musze zwymiotowac. i tu mam pytanie co jest przyczyna? czy to problem z moja wytroba czy organizmem czy nie powinienem miec zadnych obaw?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli wymioty występują wyłącznie po wypiciu alkoholu (a w szczególności wysokoprocentowego lub w większych ilościach) to wynikają one najprawdopodobniej z podrażnienia żołądka. Jeśli wymioty zdarzają się również w innych sytuacjach np. po posiłkach lub występują u pana inne objawy dyspeptyczne to sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu oceny pana stanu klinicznego.