Czy wynik bHCG może się mylić?

Witam . Mam pytanie czy wynik bhcg może sie mylić. Dzisiaj rano zrobilam test ciążowy z moczu, ukazaly się dwie kreski gdzie jedna jest malo widoczna. 3 godziny później zrobilam wynik z krwi czyli Bhcg i wyszedł ujemny czyli 0,1. Czy to możliwe ze wynik bhcg sie pomylił. Dodam ze ostatnią miesiaczke mialam 24 sierpnia a raczej skompe krwawienie ktore skończyło sie 26sierpnia . Jestem już mamą i miałam różne sytuacje raz testy z moczu nic nie wykazywaly do 8 tygodnia. Ale takiej sytuacji nie mialam. Mam momentami osłabienia zawroty glowy mdlosci i slinotok. Proszę bardzo o pomoc w uzyskaniu odpowiedzi. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli spodziewa się pani, że miesiączka 24-26 sierpnia mogła nią nie być i pyta pani o poprzedni cykl w którym mogło dojść do zapłodnienia to wiarygodność testu wykonanego z krwi jest bardzo duża i wyklucza ciążę. Jeśli pani pytanie dotyczy obecnego cyklu to należałoby wykonać test ciążowy mniej więcej w dniu spodziewanej miesiączki. Powtórzenie badania bHCG 2-3 dni po poprzednim badaniu pomoże ostatecznie odpowiedzieć na pani pytanie.