Czy wynik oznacza ciążę - usg i beta-HCG?
Witam!
Mam 26 lat i jestem wg lekarza i ostatniej miesiączki w 7 tyg. ciąży - ostatnia miesiączka miała miejsce 15.04.10. Wszystko byłoby w porządku, ponieważ miałam typowe objawy ciąży (ranne mdłości, podwyższona temp, ból piersi) do czasu kiedy pojawiły się lekkie brudzenia (od 2 dni). Poszłam do lekarza, zrobiono mi usg i co ciekawe, lekarz nie widział zarodka, a sam pęcherzyk. Mówił, że być może to ciąża jest wcześniejsza niż 7 tydzień. Miałam wykonać dwukrotnie badanie hcg. Dzisiaj mam pierwszy wynik za 2 dni kolejny.
Chciałabym wiedzieć czy już teraz mogę mieć pewność, że to ciąża i który tydzień, bo zapewne czy się utrzymuje. Dowiem się za 2 dni. Martwię się również tym że objawy jakby zanikają (obrzęk piersi i mdłości, oraz apetyt, który na początku był ogromny)
Oto moje wyniki: HCG- ilościowo 9456 mIU/ml Kobiety - mIU/ml 0 2.7 Ciaza 1.3-2 tydzień - mIU/ml 16 156 Ciąża 2-3 tydzień - mIU/ml 101 4870 Ciąża 3-4 tydzień - mIU/ml 1110 31500
Ciąża 4-5 tydzień - mIU/ml 2560 82300
Ciąża 5-6 tydzień - mIU/ml 23100 15100 Ciąża 6-7 tydzień - mIU/ml 27300 23300 Ciąża 7-11 tydzień - mIU/ml 20900 29100 Ciąża 12 tydzień - mIU/ml 16684 12793 Ciąża 13 tydzień - mIU/ml 10743 89074 Ciąża 14 tydzień - mIU/ml 7895 70818 Ciąża 15 tydzień - mIU/ml 6210 69173 Ciąża 16 tydzień - mIU/ml 5730 54585
Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry wielkie dzięki

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Kowalska
70 poziom zaufania
Witam!
Witam!
Niestety jeszcze w tej chwili nie ma pewności, ponieważ jest tylko jeden wynik beta-HCG i nie ma informacji, czy nie spada (a powinien narastać), a przede wszystkim pewność jest wtedy, gdy zostanie uwidoczniona akcja serca zarodka.
Obecny wynik beta-HCG w zależności od norm w danym laboratorium może wskazywać na okolice 5-6 tygodnia.
Ale niestety w obecnej sytuacji musi się Pani uzbroić w cierpliwość i zaczekać na dalsze wyniki.
Polecam sekcję ABCZdrowie: ciąża.
Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!