Czy wynik spadający beta hcg w 7/8 tygodniu ciąży oznacza poronienienie?

Witam,
w szóstym tygodniu ciąży nie widać było zarodka w moim 22 mm pęcherzyku. Lekarka kazała przyjść za 12dni. W między czasie zrobiłam badanie hcg beta, które wynosiło 44680u/l, a po 48 godzinach wynik spadł na 32796u/l.

Dodam jeszcze, że ostania miesiączka był 16-22 marca, a moje cykle nigdy nie były regularne.
Proszę o odpowiedź, czy to oznacza martwą ciążę?

KOBIETA, 6 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Spadek stężenia beta HCG jest niepokojący, może oznaczać poronienie. Proponuję powtórzyć badanie stężenia beta HCG, nie można bowiem diagnozować na podstawie jednego wyniku. Badanie USG pozwoli ostatecznie ustalić diagnozę.
Życzę, aby była pomyślna! Pozdrawiam serdecznie.