Czy wynik testu ciążowego po 6 dniach będzie wiarygodny?

Witam serdecznie,
kochałam się z chłopakiem z w nocy 16-17.07.2011, a mój dzień owulacyjny to 17.07.2011. Z moich obliczeń tak wyszło, a mój cykl trwa 30 dni, do tego ostatnia moja miesiączka zaczęła się 02.07.2011 (cykl jest regularny).
Gdybym zrobiła test ciążowy, który wykrywa ciążę nawet po 6 dniach, jest możliwość, że wyniki wyjdzie wiarygodny. Dużo czytałam na te tematy w Internecie i są osoby, które się wypowiadały, że są wiarygodne, ale ja wolę wypowiedź eksperta. Już nie mogę wytrzymać. Chciałabym wiedzieć!
Pozdrawiam!

Lek. Marta Hat

Witam!

Owszem, mówi się o tym, że testy ciążowe mogą dawać pozytywne wyniki już w szóstym dniu od zapłodnienia, jednakże wtedy ich wiarygodność jest mniejsza. Zaleca się odczekanie do dnia spodziewanej miesiączki, wtedy ich wiarygodność sięga 99%.
W przypadku uzyskania negatywnego wyniku w szóstym dniu nie można być przekonanym o braku ciąży i często trzeba je powtarzać w terminie spodziewanej miesiączki, zwłaszcza w przypadku jej braku.
Test ciążowy z moczu nie jest badaniem, który w 100% potwierdza lub wyklucza ciążę. Najlepsze do tego celu jest oznaczenie beta HCG we krwi.

Pozdrawiam serdecznie!