Czy wynik testu na wyciek wód płodowych mógł zostać zafałszowany żelem do USG?

Jestem w 15 tc, wczoraj lekarz zwrócił uwagę na mała ilość wód płodowych. Zrobił mi test na wyciek wód, który wyszedł pozytywny. Czy wynik mógł zostać sfałszowany żelem do usg? Czy jest szansa na uratowanie tej ciąży?

Lek. Paweł Szadkowski

Żel do usg nie powinien w żaden sposób wpłynąć na wynik testu. O rokowaniu musi Pani pytać lekarza prowadzącego ciążę.