Czy wynik testu obciążenia glukozą był błędny?

Witam.Miałam wykonywany test obciążenia glukozą 75g w 28tc.Wynik na czczo to 81.5,natomiast po 120 minutach 163,co teoretycznie wskazywało na cukrzycę ciążową.Ginekolog skierował mnie do szpitala na wykonanie dobowego profilu glikemii.Przez 5 dni pobierano mi krew z palca na czczo i 2 godziny po każdym z głównych posiłków,łącznie 4 x dziennie.Przez te dni miałam jeść to samo,co jem w domu,bez wyjątków oraz żadnych ograniczeń.Wszystkie wyniki miałam idealnie w normie.Lekarz stwierdził,że nie mam cukrzycy ciążowej,a wynik testu obciążenia glukozą musiał być błędny.Dodam,iż w czasie wykonywania testu z obciążeniem byłam dość mocno przeziębiona.Co o tym sądzić?Proszę o opinię.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie powinna się Pani niepokoić. Wynik ze szpitala jest bardziej znaczący, gdyż był wykonywany przez kilka dni z rzędu. Rzeczywiście musiał wystąpić błąd przy pierwszym badaniu.