Czy wynik z testu ciążowego z krwi zawsze daje 100 % pewność?

Witam.
Mam 23 lata, potrzebuję opinii specjalisty na temat, który zaraz opiszę, mianowicie.
Współżyłam z partnerem 16.09.2010r i doszło do wytrysku wewnątrz mnie, dostałam miesiączkę w spodziewanym dniu czyli 27.09.2010r. Kolejnym razem współżyłam z partnerem od 23.10.2010r. do 30.10.2010r. bez zabezpieczenia, bez wytrysku wewnątrz mnie, spodziewana miesiączka na 26.10.2010r. się nie pojawiła do dnia dzisiejszego.

Zrobiłam test ciążowy domowy 02.11.2010 i wyszły 2 kreski z tym jedna jaśniejsza, tego samego dnia byłam na wizycie prywatnej u ginekologa i ginekolog stwierdziła wczesną ciążę. Zaleciła mi zrobienie testu z krwi, zrobiłam tego samego dnia, a raczej wieczoru ok.18:00 wynik testu odebrałam na drugi dzień i wskazywał na 1 tydzień ciąży.
Czy pora dnia nie ma wpływu na wynik testu, byłam też przeziębiona i czy możliwe jest, że miesiączka nie pojawia się jeśli doszło do zapłodnienia w pierwszych 3 dniach przed owulacją? Bo w tym czasie współżyłam z partnerem. Czy testy z krwi dają 100% pewność?
Aleksandra

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W Pani przypadku możemy mieć 100% pewność zajścia w ciąże. Test z krwi, test z moczu oraz badanie ginekologiczne zgodnie wskazują na ciążę. Pora dnia może mieć wpływ na wynik testu z moczu - poranny mocz jest bardziej skoncentrowany i umożliwia nieco wcześniejsze wykrycie ciąży. W drugą stronę to nie ma znaczenia, czyli jeżeli wykryje ciążę, to pora dnia nie ma już znaczenia dla interpretacji tego wyniku. Do zapłodnienia nie może dojść przed owulacją, może do niego natomiast dojść w wyniku stosunku, który się odbył w kilka dni przed jajeczkowaniem. Po zapłodnieniu najczęściej nie dochodzi już do krwawień przypominających miesiączki, choć może to również mieć miejsce.

Pozdrawiam serdecznie!