Czy wyniki badań hormonów powinny mnie skłonić do wizyty u endokrynologa?

Dzień dobry, czy poniższe wyniki badań powinny mnie skłonić do wizyty u endokrynologa czy może można je uznać za prawidłowe (w bliskiej rodzinie występuje niedoczynność)? TSH - 2,19 (norma 0,25-5,00) FT3 - 3,94 (norma 4,00-8,30) FT4 - 10,94 (norma 10,60-19,40). Choroby dodatkowe: endometrioza. Poza tym jestem senna, wiecznie zmęczona, rozdrażniona, często jest mi zimno. Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, ale ostatnio badałam również, na zlecenie lekarza, poziom wit D3 - wynik: 21,3 (norma: 30-100). Będę wdzięczna za odpowiedź na moje pytanie, postawione na wstępie. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki tarczycy są w normie, ale przy Pani objawach radziłbym za jakś czas po prostu powtórzyć badanie, gdyż może się tak zdarzyć, objawy i dość niski poziom hormonów stanowią początek problemów z tarczycą.
Poziom wit.D jest za niski. Proszę przyjmować wit D w dawce 2000j. dziennie, najlepiej przez cały rok. Później może Pani przyjmować 1000j dziennie od października do kwietnia.