Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy wyniki badań mojego 11 letniego synka sa dobre?

Mój synek ma nerki o wymiarach nerka lewa 102*41*0 mm nerka prawa 77*25*25 mm. Lewa nerka położona prawidłowo, Prawidłowego kształtu i echogeniczności z cechami przerostu wyrównawczego. Nerka prawa mniejszych wymiarów, o zatartym zróżnicowaniu korowo-rdzeniowym, z zachowanym zróżnicowaniem zatokowo- miąższowym. Echogenicznosc jej miąższu w normie, ukm nieposzerzony. Jedna nerka funkcjonuje tylko 17% . Martwią mnie wyniki. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. wbc 31.7,neu 57.4 , rbc 4.77 ,hgb 13.4 ,hct 40.7 ,mcv 85 ,mch 28.1 ,mchc 33.0 ,rdw 12.4 ,plt 287 , mpv 8.7 ,pct 0.250 ,pdw 13.5 .
ponad rok temu
USG

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania

Droga Pani!

Wyniki przez Panią podane są rzeczywiście niepokojące. Znaczna różnica wielkości nerek, z jedną nerką marską ze znaczną niewydolnością, duża leukocytoza z granulocytozą w badaniu morfologii krwi - świadczą o poważnej chorobie.
Niestety na podstawie jedynie tych wyników, bez innych badań, bez informacji z wywiadów (jakie objawy prezentuje syn, kiedy się zaczęła choroba, jakie badania do tej pory, na co chorował itp.) nie potrafię podać informacji jaka może być przyczyna tego stanu.

Stan taki może wymagać hospitalizacji w celu pilnej diagnostyki i leczenia. Proponuję zgłosić się niezwłocznie z wynikami do lekarza kierującego w celu powtórnego zbadania i wdrożenia odpowiedniego postępowania. Proszę zasugerować położenie syna w oddziale nefrologicznym.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Lekarz w Szpitalu Praskim pw. Przemienienia Pańskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy