Czy wyniki badań tarczycowych mogą dyskwalifikować jako dawcę szpiku?

Czy podniesiony wynik TSH był 7,11 (po Euthyroxie jest ok') i podwyższony wynik przeciwciał anty TPO (1300) może wyeliminować z bycia dawcą szpiku?

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, choroba autoimmunologiczna tarczycy może wykluczyć z bycia dawcą szpiku. Najlepiej proszę porozmawiać z lekarzem endokrynologiem prowadzącym Pani leczenie - on będzie znał dokładne rozpoznanie, stan Pani zdrowia i przebieg leczenia.