Czy wyniki badania krwi mogą wynikać z problemów z migdałami?

Witam serdecznie! Mój syn (5 lat) miał dziś robione wyniki morfologiczne przed zaplanowanym na przyszły tydzień zabiegiem. Mam mieć usuwane migdałki których stan powoduje między innymi niedosłuch. Zaniepokoiły mnie następujące wartości. Eozynofile 0,53, procentowo 7,7. Bazofile 0,09, procentowo 1,20. OB 7. Reszta jest w normie. Czy przyczyną mogą być te problemy z migdałkami czy powinnam się martwić i szukać przyczyny gdzieś indziej. Pozdrawiam!

Lek. Paweł Szadkowski

Poziom eozynofilii nie jest duży. Najczęstsze przyczyny eozynofilii to zakażenia pasożytami, alergie, astma. Proszę zwracać uwagę w wynikach głównie na wartości bezwzględne, nie na procentowe. Najprawdopodobniej nie ma powodu do niepokoju.