Czy wyniki badania moczu są niepokojące?

Witam, czy wyniki badania moczu są niepokojące? Badanie robione ze względu na powtarzające się zapalenie nerek. Wyniki barwa źolto, przejrzystość mętny, ciężar 1.025 (1.015-1.025), ph 5.50 ( 5-7.5), Białko nieobecne, glukoza nieobecna, ketony obecne mg/dl (nieobecne), urobilinogen 0.10 mg/dl ( do 1), bilirubina 0.5 mg/dl (nieobecna azotany nieobecne. Osad Nablonki plaskie nieliczne, leukocyty 2-4 wpw, erytrocyty wyługowane 6-8wpw, bakterie liczne, składniki mineralne moczany bezpostaciowe dość liczne. Kreatynina 0.96 mg/dl ( 0.50-0.90),mrdr 67. Ob 34. Czy takie wyniki mogą wskazywać ze znowu zaczyna się coś dziwnego z nerkami. Pierwsza wizytę u nefrologia mam dopiero w lutym. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Bartosz Domagała

Wynik nie jest do końca prawidłowy. Z pogłębieniem diagnostyki i ustaleniem konkretnej przyczyny powinien poradzić sobie lekarz POZ, który zbierze szczegółowy wywiad.