Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy wyniki badania moczu są w porządku?

Zrobiłam badania moczu, bardzo proszę o odpowiedź czy wyniki są w porządku: Przejrzystość mętny, Barwa żółty, Glukoza, Białko, Bilirubina- uejmne, pH 6,5, Ciężar właściwy 1024 Leukocyty ujemny Erytrocyty ujemny Azotyny ujemny Ketony ujemny Kwas askorbinowy ujemny Urobilinogen 0,2 mg/dl OSAD MOCZU - Nabłonki płaskie pojedyncze wpw Leukocyty 3-5 Erytrocyty 2-4 Pasma śluzu nieliczne Moczany bezpost. liczne Flora bakteryjna nieliczne
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Badania krwi - leukocyty

Leukocyty to krwinki białe ? są bezbarwne i jest ich znacznie mniej niż krwinek czerwonych w naszym organizmie. Jednak są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pełnią funkcję głównie odpornościowe. Więcej szczegółów na temat krwinek białych wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Wynik nie świadczy o niczym niepokojącym. Wynik jest prawidłowy z wyjątkiem moczanów bezpostaciowych w osadzie moczu. Proszę się jednak nie martwić ponieważ, w osadzie moczu mogą być obecne związki mineralne w postaci kryształów lub osadu bezpostaciowego. Należą do nich kryształy kwasu moczowego, moczany bezpostaciowe oraz szczawiany wapnia. Związki te powstają często w moczu, który przed wykonaniem badania przechowywany był w lodówce. Wydalany z moczem kwas moczowy rozpuszcza się w moczu w zależności od pH moczu. Im bardziej kwaśne pH, tym gorsza rozpuszczalność kwasu moczowego i tym łatwiej dochodzi do tworzenia kryształów. Na przykład częste podawanie witaminy C poprzez zakwaszanie moczu może nasilić powstawanie kryształów kwasu moczowego. Podobnie kryształy szczawianu wapnia często pojawiają się w łączności ze spożywaniem produktów w nie obfitujących, np. dużych ilości witaminy C.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy